FESTIWAL

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

HISTORIA

 

Historia festiwalu KROPKA sięga roku 2007. Wtedy to w parku zdrojowym odbyła się pierwsza edycja imprezy. Uświetnili ją miedzy innymi Wolna Grupa Bukowina, Robert Kasprzycki czy Jerzy Filar. Odbył się także koncert "W górach jest wszystko co kocham", w którym wystąpili artyści związani z projektem.

 

Wolna Grupa Bukowina na I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej KROPKA w GłuchołazachJuż rok później festiwal zyskał rangę międzynarodową, ponieważ po raz pierwszy zorganizowany został koncert "Trampska Hudba", w którym wystąpili Pupkaci, Tempo di vlak, Sedavaci i Wabi Danek. Wieczór z czeską muzyką turystyczną stał się później dodatkową imprezą, która co roku ściąga do Głuchołaz miłośników wędrówek z gitarą zza południowej granicy. Podczas Trampskiej Hudby gościliśmy Jaromira Nohavicę i dwukrotnie zespół Čechomor. Swój pierwszy koncert w Polsce właśnie w Głuchołazach zagrał  Pokáč, jeden z najpopularniejszych czeskich artystów młodego pokolenia.

 

Międzynarodowy charakter festiwalu można odczuć także podczas koncertów piątkowych i sobotnich, do których oprócz czołowych wykonawców polskiej piosenki turystycznej i poetyckiej zapraszani są goście z Czech, Słowacji czy Niemiec.

 

Na festiwalu Kropka wystąpili m.in. Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Renata Przemyk, Raz Dwa Trzy, Piotr Bukartyk, Wolna Grupa Bukowina, Robert Kasprzycki, Zbigniew Zamachowski, Carrantuohill, Alosza Awdiejew, Artur Andrus, Krzysztof Daukszewicz, Tadeusz Woźniak, Słodki Całus od Buby, Bez Jacka, Piotr Wróbel, Jacek Stęszewski, Cisza Jak Ta, Jerzy Filar i Nasza Basia Kochana, Orkiestra Dni Naszych, U Studni, Małżeństwo z Rozsądku, Chwila Nieuwagi, Grupa Bohema, Apolinary Polek, Hrdza czy Dom o Zielonych Progach.

 

Co roku w ramach festiwalu organizowany jest Przegląd Utworów z Charakterem, podczas którego poszukujemy kolejnych artystów, którzy będą rozszerzali obszary Krainy Łagodności o następne muzyczne widoki.

 

EKIPA KROPKOWA

 

Gorąco zapraszamy Was do współtworzenia festiwalu i wspólnej zabawy. Będziecie mogli poznać kulisy powstawania Kropki, jej scenografii oraz wydarzeń towarzyszących.

 

Działania rozpoczynamy w środę 17 lipca, a kończymy w poniedziałkowy poranek 22 lipca.

 

Każdy zaangażowany wolontariusz może liczyć na przywileje, na który składają się: noclegi w sali gimnastycznej (trzeba wziąć śpiwór i karimatę) lub na polu namiotowym (należy wziąć namiot), wyżywienie od początku przygotowań koncertów do ich zamknięcia, koszulka i identyfikator.

 

Wolontariusze mogą liczyć również na dodatkowe wieczorne atrakcje w czasie przygotowywania festiwalu.

 

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona, zatem zgłaszajcie się jak najszybciej!

 

Szczegóły przedstawi Wam Asia Konieczna. Kontakt mailowy: biuro@festiwal-kropka.pl lub telefoniczny: 666 714 759.

 

NOCLEGI

 

Mamy dla Was dwie możliwości - pierwsza z nich to nocleg przygotowany przez organizatora. Do wyboru:

 

- Sala gimnastyczna (należy posiadać własną karimatę i śpiwór) z możliwością korzystania z toalet i pryszniców. Znajduje się ona ok. 500 m. od terenu festiwalu. W związku z ograniczoną pojemnością obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: biuro@festiwal-kropka.pl Aby skorzystać z tej możliwości należy pobrać karty noclegowe w biurze festiwalowym.


- Pole namiotowe (należy posiadać własne namioty) z możliwością korzystania z toalet i pryszniców. Znajduje się ono ok. 50 m. od terenu festiwalu. Przed rozpoczęciem rozstawiania namiotu należy pobrać karty noclegowe w biurze festiwalowym.

 

Noclegi są możliwe od 18.07 do 22.07. W obu przypadkach są one darmowe, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Można dokonać rezerwacji pisząc na biuro@festiwal-kropka.pl

 

Druga opcja to nocleg w wybranym przez Was miejscu - rezerwacja we własnym zakresie. PODPOWIEDZI ZNAJDZIECIE TUTAJ

WSPÓŁORGANIZATORZY

ORGANIZATOR